JURIU,
CONCURENTI ADMISI
8 iulie - Liceul de Arta Sibiu
Ora
10:00 – repetitii
Ora
11:00 Concurs Muzica Clasica
Ora
12:00 Recital
8 iulie – Teatrul Gong
Ora
15:00 repetitii
Ora
16:00 Concurs Muzica Populara
Ora
18:00 Recitaluri
9 iulie –Teatrul Gong
Ora
9:00 Repetitii
Ora
10:00 Concurs Muzica Usoara grupa 5-8
Ora
11:00 Concurs Muzica Usoara grupa 9-11
Ora
12:00 Concurs Muzica Usoara grupa 12-14
Ora
15:00 Repetitii
Ora
16:00 Concurs Muzica Usoara grupa 15-20
Ora
16:45 Portret de artist –Mihai Alexandru
Ora
17:15 Remember Marcel Dragomir
Ora
18:00 Recitaluri
10 iulie –Teatrul Gong
Ora
11:00 Gala de premirere
Evenimentul va fi
transmis online de IVB Media
http://livestream.com/Romania-Live-Events/hermannstadtFest
MEMBRII JURIULUI
USOARA
Adrian Ordean – Presedinte
Juriu
Bogdan Dragomir
Bogdan Alexe
Oana Andra
Paula Seling
Daniel Vecsei
Adina Florentina Sima
Vili Ikonomov
Mihaela Trifu
Rares Dragomir
Botoroaga Victoria
POPULARA
Adrian Ordean – Presedinte
Juriu
Vasile Bebeselea
Radu Nechifor
Camelia Cosma Stoita
Rodica Popa Comaniciu
Marcel Parau
Victoria Botoroaga
Veaceslav Cotorobai
Daniel Vecsei
Clasica
Adrian Ordean – Presedinte
Juriu
Alexandru Petrovici
Veaceslav Cotorobai
Oana Andra
Daniel Vecsei
CONCURENTI ADMISI IN FINALA
MUZICA USOARA
CATEGORIA
5-8 ANI
Adalia
Ani –Cluj Napoca
Bratosin
Mihai-Focsani
Cirt
Alexandru- Baia Mare
Florea
Maria Nicoleta–Sibiu
Ghile
Sofia Cleopatra-Zalau
Giurgila
Daria Luiza –Iasi
Hristova
Aya- Bulgaria
Istudor
Ana –Focsani
Manolache
Nina Elena –Bacau
Marinescu
Ana-Bianca- Bucuresti
Nedelceva
Kalinia – Bulgaria
Oltean
Cristina-Sibiu
Pohrib
George-Brasov
Radu
Maria –Sibiu
Solomie
Maria-Anastasia –Arad
Timoc
Ariana – Cluj Napoca
CATEGORIA
9-11 ANI
Bradescu
Antonia- Sibiu
Campean
Alexandra-Brasov
Cazarinov
Maria – Rep. Moldova
Comsa
Ruxandra- Brasov
Dobra
Anisia Nicoleta - Belgia
Ghile
Alice Olivia – Zalau -
Giurca
Daria –Sibiu
Ignat
David-Brasov -
Mohan
Amalia –Sibiu
Nedelcu
Bianca –Sibiu
Orban
David –Brasov
Pintilie
Daria – Piatra Neamt
Sorlea
Iulia – Cluj Napoca
Tugulea
Monica-Vulcan
Vieru
Alicia -Brasov
CATEGORIA
12-14 ANI
Albu
Ioana Ana Maria- Sibiu
Buta
Teodora Eveline – Sibiu
Candea
Raluca- Porumbacu de Jos
Dimitrova
Blagovesta- Bulgaria
Farcas
Anastasia Ilinca –Tg Mures
Kovacs
Mara – Cluj Napoca
Laslau
Lorina – Bacau
Luchian
Nicola Elena – Iasi
Neacsu
Victor – Drobeta Turnu Severin
Raduc
Oana Justiniana – Iasi
Suciu
Sarah- Cluj Napoca
CATEGORIA
15-20 ANI
Boar
Bianca – Cluj Napoca
Bot
Isabela-Petrosani
Cernat
Madalina- Bucuresti
Cornea
Alina Corina – Orlat
Danil
Ionut-Buzau
Dobrota
Andreea-Sibiu
Evgeniev
Velikov Martin - Bulgaria
Herciu
Alexandra – Brasov
Mihet
Olivia – Bucuresti
Popa
Dan Eugen- Pitesti
Szombodi
Norbert -Ungaria
Remember Marcel Dragomir
1.Bot Isabela – de cate ori sa-ti spun La
revedere
2.Cimbala
Andreea- Un albastru infinit
3.Dosa
Ariana- Adu-mi clipa de Lumina
4.Dumitrean
Catalina- Mai ramai si nu pleca
5.Laslau
Lorina- Sa mori din dragoste ranita
6.Maftei
Nicoleta-Fericirea are chipul tau
7.Neacsu
Victor-De ce te uiti la mine
8.Raduc
Oana Justiniana- Ciao Amore
9.Sima
Tudor- Trenul galben fara cai
10.Solomie
Anastasia- E bine, bine
Concurenti Portret de artist-
Mihai Alexandru
1.Adalia
Ani-Tot ce as vrea e o minune
2.Argeseanu
Maria- Miruna - Don’t break my heart
3.Boar
Bianca- Dincolo de noapte
4.Brad
Ioana- Samba e
5.Buse
Rucsandra Ioana- Iti multumesc
6.Laslau
Lorina Georgiana – Langa Mine
7.Manolache
Nina- Spune-mi
8.Marinescu
Ana- Stiu ce vreau
9.Radu
Maria- Fotomodel
10.Solomie
Anastasia-Europa
MUZICA POPULARA
Categoria
5-9 ani
Bogdan
Antonia- Arpasul de Jos
Cerpac
Aura Elena- Arpasul de Jos
Dumitrache
razvan Gabriel- Valcea
Fumureanu
Denisa- Valcea
Cimpoieriu
Danut-Orlat
Miclăuș
Alexandra-Oradea
Otvos
Teodora Alina-Orlat
Sima
Tudor-Petrosani
Categoria
10-11 ani
Berdie Oana
Ștefana Oradea
Ghile Alice Olivia
–Zalau
Merca Tudor –Cluj
Napoca
Pastina Maria – Porumbacu
de jos
Popovici Anne- Marie
– Oradea
Tugulea Monica
–Vulcan
Vlad Ariana – Sibiu
Zamacau Elena- Orlat
Categoria 12-14 ani
Daj Bogdan- Petrosani
Dragomir
Diana –Sibiu
Duca
Paul –Sibiu
Merca
Iulia –Cluj Napoca
Mojoatca
Elena- Petrosani
Moldovan
Constantina –Orlat
Otvos
Maria Veta-Orlat
Prisecaru
Ramona– Petrosani
Rusu
Natalia- Sibiu
Suciu
Romina- Oradea
Țenț Paula Giulia
-Oradea
Categoria 15-20 ani
Balaj
Ionut – Petrosani
Falamas
Gheorghe- Sibiu
Mojoatca
Catalina –Petrosani
Ristea
Larisa Laura- Petrosani
Concurenti Muzica
Instrumentala
Balaj
Ionut –Petrosani
Bata
Ion –Rep. Moldova
Bata
Stelian- Rep Moldova
Bunea
Ionut- Petrosani
Daj
Bogdan- Petrosani
Falamas
Gheorghe –Sibiu
Oancea
Vasile-Rep Moldova
Sima
Tudor-Petrosani
Tugulea
Monica- Vulcan
Muzica Clasica
Clasele
0-4
Andronache
Anne Marie- Galati
Ghile
Alice Olivia- Zalau
GHisoiu
Diana Stefania- Sibiu
Gramescu
Catalin – Drobeta Turnu Severin
Roman
Stefan- Sibiu
Ruja-Stoian
Gabriel-Ioan –Sibiu
Clasele
5-12
Bata
Stelian- Rep Moldova
Butilca
Lucian- Sibiu
Neacsu
Victor-Drobeta Turnu Severin
Oancea
Vasile – Rep Moldova
Bata
Ion – Rep Moldova
Stefanescu
Mihai Daniel-Bucuresti
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu