Festivaluri concurs muzica 2018

Calendarul inscrierilor la festivalurile concurs de muzica 2018
Calendarul festivalurilor concurs de muzica 2018
FESTIVALURI 2018 JUDEŢE:

marți, 5 iulie 2016

Festivalul "HERMANNSTADTFEST" , 8-10 iulie 2016 , Sibiu



PROGRAM,
JURIU,
CONCURENTI ADMISI












8 iulie - Liceul de Arta Sibiu
Ora 10:00 – repetitii
Ora 11:00 Concurs Muzica Clasica
Ora 12:00 Recital

8 iulie – Teatrul Gong
Ora 15:00 repetitii
Ora 16:00 Concurs Muzica Populara
Ora 18:00 Recitaluri

9 iulie –Teatrul Gong
Ora 9:00 Repetitii
Ora 10:00 Concurs Muzica Usoara grupa 5-8
Ora 11:00 Concurs Muzica Usoara grupa 9-11
Ora 12:00 Concurs Muzica Usoara grupa 12-14

Ora 15:00 Repetitii
Ora 16:00 Concurs Muzica Usoara grupa 15-20
Ora 16:45 Portret de artist –Mihai Alexandru
Ora 17:15 Remember Marcel Dragomir
Ora 18:00 Recitaluri

10 iulie –Teatrul Gong
Ora 11:00 Gala de premirere

Evenimentul va fi transmis online de IVB Media  http://livestream.com/Romania-Live-Events/hermannstadtFest
MEMBRII JURIULUI


USOARA

Adrian Ordean – Presedinte Juriu           
Bogdan Dragomir                                                         
Bogdan Alexe                                                                  
Oana Andra                                                                    
Paula Seling                                                                         
Daniel Vecsei                                                                        
Adina Florentina Sima                                                      
Vili Ikonomov                                                                       
Mihaela Trifu                                                                              
Rares Dragomir
Botoroaga Victoria                                                                       


POPULARA
Adrian Ordean – Presedinte Juriu           
Vasile Bebeselea
Radu Nechifor
Camelia Cosma Stoita                                                            
Rodica Popa Comaniciu   
Marcel Parau
Victoria Botoroaga
Veaceslav Cotorobai
Daniel Vecsei        


Clasica
Adrian Ordean – Presedinte Juriu           
Alexandru Petrovici 
Veaceslav Cotorobai                                                                
Oana Andra                                                                     
Daniel Vecsei                                                                        


CONCURENTI ADMISI IN FINALA
MUZICA USOARA

CATEGORIA 5-8 ANI

Adalia Ani –Cluj Napoca
Bratosin Mihai-Focsani
Cirt Alexandru- Baia Mare
Florea Maria Nicoleta–Sibiu
Ghile Sofia Cleopatra-Zalau
Giurgila Daria Luiza –Iasi
Hristova Aya- Bulgaria
Istudor Ana –Focsani
Manolache Nina Elena –Bacau
Marinescu Ana-Bianca- Bucuresti
Nedelceva Kalinia – Bulgaria
Oltean Cristina-Sibiu
Pohrib George-Brasov
Radu Maria –Sibiu
Solomie Maria-Anastasia –Arad
Timoc Ariana – Cluj Napoca

CATEGORIA 9-11 ANI

Bradescu Antonia- Sibiu
Campean Alexandra-Brasov
Cazarinov Maria – Rep. Moldova
Comsa Ruxandra- Brasov
Dobra Anisia Nicoleta - Belgia
Ghile Alice Olivia – Zalau -
Giurca Daria –Sibiu
Ignat David-Brasov-
Mohan Amalia –Sibiu
Nedelcu Bianca –Sibiu
Orban David –Brasov
Pintilie Daria – Piatra Neamt
Sorlea Iulia – Cluj Napoca
Tugulea Monica-Vulcan
Vieru Alicia -Brasov



CATEGORIA 12-14 ANI

Albu Ioana Ana Maria- Sibiu
Buta Teodora Eveline – Sibiu
Candea Raluca- Porumbacu de Jos
Dimitrova Blagovesta- Bulgaria
Farcas Anastasia Ilinca –Tg Mures
Kovacs Mara – Cluj Napoca
Laslau Lorina – Bacau
Luchian Nicola Elena – Iasi
Neacsu Victor – Drobeta Turnu Severin
Raduc Oana Justiniana – Iasi
Suciu Sarah- Cluj Napoca

CATEGORIA 15-20 ANI

Boar Bianca – Cluj Napoca
Bot Isabela-Petrosani
Cernat Madalina- Bucuresti
Cornea Alina Corina – Orlat
Danil Ionut-Buzau
Dobrota Andreea-Sibiu
Evgeniev Velikov Martin - Bulgaria
Herciu Alexandra – Brasov
Mihet Olivia – Bucuresti
Popa Dan Eugen- Pitesti
Szombodi Norbert -Ungaria

Remember Marcel Dragomir

 1.Bot Isabela – de cate ori sa-ti spun La revedere
2.Cimbala Andreea- Un albastru infinit
3.Dosa Ariana- Adu-mi clipa de Lumina
4.Dumitrean Catalina- Mai ramai si nu pleca
5.Laslau Lorina- Sa mori din dragoste ranita
6.Maftei Nicoleta-Fericirea are chipul tau
7.Neacsu Victor-De ce te uiti la mine
8.Raduc Oana Justiniana- Ciao Amore
9.Sima Tudor- Trenul galben fara cai
10.Solomie Anastasia- E bine, bine



Concurenti Portret de artist- Mihai Alexandru

1.Adalia Ani-Tot ce as vrea e o minune
2.Argeseanu Maria- Miruna - Don’t break my heart
3.Boar Bianca- Dincolo de noapte
4.Brad Ioana- Samba e
5.Buse Rucsandra Ioana- Iti multumesc
6.Laslau Lorina Georgiana – Langa Mine
7.Manolache Nina- Spune-mi
8.Marinescu Ana- Stiu ce vreau
9.Radu Maria- Fotomodel
10.Solomie Anastasia-Europa



MUZICA POPULARA

Categoria 5-9 ani

Bogdan Antonia- Arpasul de Jos
Cerpac Aura Elena- Arpasul de Jos
Dumitrache razvan Gabriel- Valcea
Fumureanu Denisa- Valcea
Cimpoieriu Danut-Orlat
Miclăuș Alexandra-Oradea
Otvos Teodora Alina-Orlat
Sima Tudor-Petrosani


Categoria 10-11 ani

Berdie Oana Ștefana  Oradea
Ghile Alice Olivia –Zalau
Merca Tudor –Cluj Napoca
Pastina Maria – Porumbacu de jos
Popovici Anne- Marie – Oradea
Tugulea Monica –Vulcan
Vlad Ariana – Sibiu
Zamacau Elena- Orlat

Categoria 12-14 ani

Daj Bogdan- Petrosani
Dragomir Diana –Sibiu
Duca Paul –Sibiu
Merca Iulia –Cluj Napoca
Mojoatca Elena- Petrosani
Moldovan Constantina –Orlat
Otvos Maria Veta-Orlat
Prisecaru Ramona– Petrosani
Rusu Natalia- Sibiu
Suciu Romina- Oradea
Țenț Paula Giulia -Oradea

Categoria 15-20 ani

Balaj Ionut – Petrosani
Falamas Gheorghe- Sibiu
Mojoatca Catalina –Petrosani
Ristea Larisa Laura- Petrosani

Concurenti Muzica Instrumentala

Balaj Ionut –Petrosani
Bata Ion –Rep. Moldova
Bata Stelian- Rep Moldova
Bunea Ionut- Petrosani
Daj Bogdan- Petrosani
Falamas Gheorghe –Sibiu
Oancea Vasile-Rep Moldova
Sima Tudor-Petrosani
Tugulea Monica- Vulcan

Muzica Clasica

Clasele 0-4

Andronache Anne Marie- Galati
Ghile Alice Olivia- Zalau
GHisoiu Diana Stefania- Sibiu
Gramescu Catalin – Drobeta Turnu Severin
Roman Stefan- Sibiu
Ruja-Stoian Gabriel-Ioan –Sibiu


Clasele 5-12

Bata Stelian- Rep Moldova
Butilca Lucian- Sibiu
Neacsu Victor-Drobeta Turnu Severin
Oancea Vasile – Rep Moldova
Bata Ion – Rep Moldova
Stefanescu Mihai Daniel-Bucuresti



Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu